Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.


BLOG » Vlněné postřehy » Naše pročesávání se vlnou - 1
Naše pročesávání se vlnou: Díl první

Opět nečekejte, že se v tomto blogu dozvíte jak česat ovčí i jinou vlnu. Protože nedozvíte. Nejsem vůbec žádný odborník na česání čehokoliv .

Jen bych ráda popsala naše zkušenosti, chyby i malá vítězství na cestě k učesané a použitelné vlně .

 

Na začátku byla taška vlny. Jak jsem se k ní dostala a jak jí vyprala jsem popisovala už jinde.
Teď jsem stála před výzvou jménem : česání ovčí vlny
Chyba byla, že jsem se neporadila s ujou Gůglem a šla na to podle svého. U vietnamce zakoupila dva plastové klasické hřebeny (přeci si nezašpiním svoje Detanglery) , vzala chomáč vlny a ...... ouha. Má mylná představa o tom, jak se vlna rovná do krásných úhledných pramenů vzala za své
Vzhledem k tomu, že vlna na ničem nedržela, zůstávala v hřebeni a nijak se neměla k tomu se nechat učesat.

Tak jo. Natáhnu si jí na nohu a podržím. Ale zase omyl. A teda tím plastovým hřebenem to na kůži dost dolelo. Na zemi to taky nešlo .....

 

Něco je špatně, cesta k počítači to jistila. Chvilka gůglení, video na YouTube a měla jsem jasno. Blbá technika. Vzala jsem oba hřebeny, na jeden z nich po kouskách "navlékla " pramínky vlny a druhým jsem začala kolmo tuto vlnu přečesávat. Technikou česání na holandských hřebenech . Celé odpoledne jsem česala, malou hromádku načesala. A ruce pekelně bolely

Večer jsem opět věnovala gůglení a hledání dalších technik česání vlny.
Musela jsem najít okamžitě vyrobitelnou pomůcku. Samozřejmě, že se neustále zobrazovaly odkazy na česání na česačkách, jenže ...... Kde jí asi ještě ten večer vzít? A hlavně .... kde na ní vzít?

Samozřejmě, že jsme potřebovala časet hned teď. Čekati nemožno!

Našla jsem vhodnou, okamžitě dostupnou možnost a šla dělat "psí oči " na svého muže. S hlasitým "AAAAACH JOOOO, co si to zase vymyslela" zasedl vedle mě k počítači a jal se naslouchat mému přání s pečlivým sledováním instruktážního videa.
Následně zmizel asi na půl hodiny ve sklepě , aby pak přinesl , pro mě v tu chvíly, česací zázrak :)

Dráty ke sváření  upevněné, vůbec netuším jak, v dřívku. To celé připevněné svorkou ke stolu. A to už bylo jiné česání. Prameny vlny natažené na drátech, jedním z řebenů pramen po prameni sčesáváné. A tak pořád dokola a na konci, po pomalém  plynulémm vytahování učesané vlny, dlouhý, urovnaný  česanec.

S tímhle pomocníkem jsem načesala nejen tu první tašku, ale pak další a další tašky.

Ale protože s jídlem roste chuť, nastalo další hledání možností, jak tu vlnu učesat. Česačka byla stále hudbou velice vzdálené budoucnosti, proto jsem hledala dostupné alternativy.
A tou byla česací deska. Jenže.... i cena na našem trhu dostupné česací desky byla nad mé finanční možnosti. Tak jsem vymyslela svou variantu :)

Objednala jsem si ze zvířecího obchodu 7 plastových kartáčů na psi. Z šesti z nich jsem vyoperovala ten drátěný vnitřek a přidělala jsem ho k dřevěné desce. A sedmým kartáčem jsem česala.

Česance sice nebyly nikterak převeliké, protože rozměr destičky byl 0,nic x 0,nic, ale zase to bylo jiné česání
A překvapilo mě, kolik toho tahle česací destička vydržela :D

 

Kombinace těchto dvou česacích způsobů vydržela vcelku dlouhou dobu a učesali jsme tak hromady vlny.